Op. Dr. Mazhar Çelikoyar

Op. Dr. Mazhar Çelikoyar
Op. Dr. Mazhar Çelikoyar
KBB & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Prof. Dr. Gürsel Turgut
Prof. Dr. Gürsel Turgut
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Prof. Dr. Şefik İğdem
Prof. Dr. Şefik İğdem
Radyasyon onkolojisi uzmanı

Dr. Okan Falay
Dr. Okan Falay
Nükleer Tıp Uzmanı

Op. Dr. Erkan Aktan

Op. Dr. Erkan Aktan
KBB & Baş ve Boyun Cerrahi Uzmanı

Dr. Mazhar ÇelikoyarOp. Dr. Mazhar Çelikoyar 1959’da Buca, İzmir’de doğdu. Liseyi Tarsus Amerikan Koleji’nde 1976’da bitirdi.

1982 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Çelikoyar, Şişli Etfal Hastanesi’nde başladığı Kulak-Burun-Boğaz(KBB) ihtisasını Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı’nda tamamlayarak 1989 yılında KBB Uzmanlığını aldı.

Op. Dr. Çelikoyar 1989-1993 yılları arasında Şişli Etfal Hastanesi KBB Kliniği’nde Başasistan, 1993-1997 yıllarında da aynı klinikte Şef Muavini olarak eğitim verdi. 1992-1996 yıllarında yurtdışında; Fransa’da Institut Gustave Roussy’de ve yine Fransa’da Suresnes’de Hopital Foch’ta  Professeur Frederic Chabolle’un kliniğinde College de Medicine bursiyeri olarak görev yaptı.

Ayrıca ABD’de bulunan Indianapolis’te Head & Neck Surgery Associates tarafından 1992’da üç ay gözlemci, 1994’da sekiz ay süreyle araştırmacı ve son olarak Temmuz 1995-Haziran 1996 döneminde bir yıl süreyle klinik fellow olarak Baş-Boyun Cerrahisi ve Yüz Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi dallarında son derece prestijli bir eğitim programı olan ve çok ileri cerrahi tekniklerinin uygulandığı “fellowship” eğitimini aldı. Op. Dr. Çelikoyar bu eğitimi tamamlamıştır.

Op. Dr. Çelikoyar 1997 yılının Kasım ayında İstanbul Cerrahi Hastanesi KBB kliniğini kurdu. Kurucu üye ve ilk yıllarında yönetim kurulu üyesi olduğu Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği’nde ayrıca dernek tarafından düzenlenmiş olan 2010 Avrupa Yüz Plastik Cerrahisi Kongresinde genel sekreterlik görevinde bulundu. Op. Dr. Çelikoyar, 2013’ten bu yana İstanbul Florence Nightingale Hastanesi’nde çalışmaktadır. 2014 – 2015 yılları arasında İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmıştır.

İlgi alanları:

  • Baş ve boyun bölgesindeki tümör ve kanserlerin cerrahi tedavileri
  • Tiroid nodül ve kanserlerinin cerrahisi,
  • Tükürük bezleri cerrahisi,
  • Burun, sinüs ve burundan ulaşılan bölgelerin cerrahisi,
  • Geniz eti cerrahisi,
  • Estetik burun ve kulak cerrahisi,
  • Solunum yolu cerrahisi,
  • Yüz cerrahisi.

Op. Dr. Mazhar Çelikoyar evli ve üç çocuk babasıdır.