Prof. Dr. Şefik İğdem

Op. Dr. Mazhar Çelikoyar
Op. Dr. Mazhar Çelikoyar
KBB & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Prof. Dr. Gürsel Turgut
Prof. Dr. Gürsel Turgut
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Prof. Dr. Şefik İğdem
Prof. Dr. Şefik İğdem
Radyasyon onkolojisi uzmanı

Dr. Okan Falay
Dr. Okan Falay
Nükleer Tıp Uzmanı

Op. Dr. Erkan Aktan

Op. Dr. Erkan Aktan
KBB & Baş ve Boyun Cerrahi Uzmanı

Dr. Şefik İğdem1966 yılında Istanbul’da doğdum. Öğrenimimi Istanbul Üniversitesi Istanbul Tıp fakültesi’nde 1991 yılında tamamladıktan sonra 1992-1996 yılları arasında Istanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimimi aldım. 1997 yılındandan beri Florence Nightingale Gayrettepe Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Bölümü’nde çalışmaktayım.

Bilgisayar ve görüntüleme teknolojilerindeki hızlı gelişim radyoterapiye de yansıdı ve tedavi teknikleri bu dönemde büyük ilerlemeler kaydetti.  Florence Nightingale Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Bölümü’nde bu teknik gelişmelerin kliniğe yansımasında büyük bir titizlikle görev aldım.

İki boyutlu tedavi tekniklerinden üç boyutlu konformal radyoterapiye, yoğunluk ayarlı radyoterapiden volümetrik modüle ark tedavisi tekniklerinin kliniğe  uygulanmasıyla radyoterapiye bağlı yan etkilerde anlamlı bir azalma gözlemledik. Yüksek dozlar bu sayede hastalıklı organlara daha hassas bir şekilde verilmeye başlandı ve kanser hastalarında daha yüksek kontrol oranları görmeye başladık.

2010 yılnda doçent oldum ve Istanbul Bilim Üniversitesi’nde Anabilim Dalı Başkanı olarak göreve başladım.

Baş boyun kanserlerinin yanında prostat kanseri ve yeni tekniklerin kliniğe uygulanması başlıca ilgi alanlarım. Farklı disiplinlerden beraber çalıştığımız arkadaşlarımızla multidisipliner yaklaşımı klinik hayatımıza yerleştirerek hastalarımız için en doğru tedavi kararını hastalarımızı da karar sürecine dahil ederek beraber almaya çalışıyoruz.