Prof. Dr. Gürsel Turgut

Op. Dr. Mazhar Çelikoyar
Op. Dr. Mazhar Çelikoyar
KBB & Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

Prof. Dr. Gürsel Turgut
Prof. Dr. Gürsel Turgut
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

Prof. Dr. Şefik İğdem
Prof. Dr. Şefik İğdem
Radyasyon onkolojisi uzmanı

Dr. Okan Falay
Dr. Okan Falay
Nükleer Tıp Uzmanı

Op. Dr. Erkan Aktan

Op. Dr. Erkan Aktan
KBB & Baş ve Boyun Cerrahi Uzmanı

Dr. Gürsel TurgutProf. Dr. Gürsel Turgut, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldu. 1992 – 1994 yılları arasında Galatasaray Spor Klubü Sporcu Sağlık Merkezi’nde Sorumlu Futbol Takım Doktorluğu yaptı. E. U. Spor Hekimliği’nde çok kısa süren asistanlıktan istifa ederek Amerikan Hastanesi’nde acil sorumlu hekimliğine geçiş yaptı.

Estetik Plastik Cerrahi İhtisası’na 1994 yılında Şişli Etfal Hastanesi, Plastik ve Rekonstruktif Kliniği’nde başladı. 2000 yılında uzman olduğu klinikte ve  Nişantaşı’nda  kendine ait RESUME Estetik Cerrahi Merkezi’ nde araştırmalarına  ve özel tababete devam etmektedir.

1998 yılında Köln-Almanya’da St. Agatha Krankenhaus Plastische Chirurgie Hastanesi’nde asistanlık yaptı. Yine 1999 yılında Hamburg’da Berufgenossenchaftliches Unfallkrankenhaus Handchirurgie kliniğinde bir süre eğitim amaçlı bulundu. 2003 yılında Belçika’da cerrah olarak bulunduğu Division of Maxillofacial Surgery kliniğinde serbest flep ve acil yüz travma ameliyatları gerçekleştirdi ve aynı zamanda çene cerrahi konusunda deneyimlerini artırdı. 2004 yılında Amerika’da; NewYork Üniversitesi Tıp Fakültesi Institute of Reconstructive Plastic Surgery, North Caroline’da UNC College of Dentistry’de Division of Maxillofacial Surgery ve Mount Sinai School of Medicine Division of  Maxillofacial Surgery yüz-çene cerrahi merkezlerinde deneyimlerini artırmak için bulundu. Türkiye de İTÜ Kimya Fakültesi’nde Prof.Dr.Ekrem Ekinci  ile karbon köpüklerin medikal implant olarak geliştirilmesi  üzerine çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda Pakize Tarzi Kliniği ve Genkord Kök Hücre ve Kan Bankası ile  Türkiye de ilk kez diyabetik hastalarda ayak lardaki yara sorunları için kök hücre uygulamalarını gerçekleştirmiştir.

Halen Türkiye de 3 boyutlu tasarım ve tersine mühendislik uygulamalarını ilk olarak gerçekleştiren Doç.Dr.Turgut aynı zamanda mikrocerrahi teknikleri kullanarak tüm vücut ve memede oluşan kanser veya travma gibi nedenlerle oluşan burun-kulak meme gibi organların eksikliklerini tamamlayıcı operasyonlar gerçekleştirmekte ve meme küçültme ve estetik burun ameliyatlarında kendine ait teknikleri bulunmaktadır.